Teslimat ve İade Koşulları

Teslimat Süreci

Ürünleriniz siparişinizin onaylanmasının ardından stok durumuna göre aynı gün ya da en geç 3 iş günü içinde kargoya verilmektedir. Siparişinizin onaylanabilmesi için satın almış olduğunuz ürünlerin ücretinin kredi kartı veya havale ile ödenmesi gerekmektedir. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri aksi belirtilmediği sürece alıcılar tarafından ödenecektir.

Teslimat Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ürünü kargo görevlisinin yanında kontrol edin. Satın aldığınız ürünün paketini kargo görevlisinin önünde açın. Eğer paketi içeri götürerek açarsanız, herhangi bir eksik olması halinde bunu ispat edemezsiniz. Bu sebeple ürününüzü kargo görevlisinin yanında kontrol etmeniz gerektiğini unutmayın. Ürün hasarlıysa veya eksikse “Hasar Tespit Tutanağı” isteyin. Eğer üründe bir hasar ya da eksik varsa, kargo görevlisinden “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlamasını isteyin ve ürünü teslim almayın. Ürünü kargo görevlisine iade edin ve kargo şirketi de bu tutanakla beraber firmamıza kargoyu teslim etsin. Hasar almış ürünün tarafımıza ulaşmasını takiben stoklar el verdiğince ürünün yenisi tarafınıza gönderilir veya yapmış olduğunuz ödeme (havale veya kredi kartı) tarafınıza iade edilir.

Not: Hasar Tespit Tutanağı’nı hazırlamadan önce ürünü teslim aldığınıza dair bir imza atmamış olmanız gerekmekte.

Teslimat Sırasında İbraz Edilmesi Gereken Belgeler

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu’nun 27/12/2016 tarih ve 2016/DK-YED/517 sayılı kararı ile onaylanan Posta Gönderilerine İlişkin Güvenlik Tedbirlerine Yönelik Usul ve Esaslara istinaden gönderi kabulünde uygulanacak yeni kural gereği ürünlerinizi kargo görevlisinden ya da mağaza personelinden alırken ehliyet, nüfus cüzdanı veya pasaportunuzu göstermeniz gerekmektedir.

CaddeHome